Pred nebeskou bránou - reportáž z MDŽ v Brezne

Autor: Jana Perásková | 25.3.2014 o 17:07 | (upravené 25.3.2014 o 18:36) Karma článku: 9,74 | Prečítané:  2216x

Je to iba vtip, ktorý začína týmito slovami,... Ale politikom zo SMERU sa podarilo vtipmi povedať o sebe viac pravdy, než im vykĺzne z úst v diskusných reláciách. Bola nedeľa 23.3.2014 a autobusy pozvážali do arény v Brezne hádam ženy z celého Horehronia. Oslavu MDŽ im zorganizovala strana SMER - SD.

Kuli_v_dolinach.jpg

Podujatie otvoril hlas Kuliho s piesňou V dolinách.

MDZ_weiter.jpg

Potom na pódium vybehol Otto Weiter a zaspieval niekoľko piesní s Andreou Fischer.

MDZ_prehliadka.jpg

Manekýnky prezentovali kolekciu spoločenských šiat od Fera Mikloška.

MDZ_hala_arena.jpg

Ženy veľkým potleskom privítali na pódiu Róberta Fica. Toho by však viac ako potlesk potešilo, keby ho išli ženy v sobotu voliť za prezidenta. K MDŽ by ich aj všetky vybozkával a ženy kričali ÁNO, ale razom sa vyhovoril na zranenú nohu a že to prenechá na Kaliňáka.

MDZ_Kalinak.jpg

Keď Kaliňák vystúpil, chytil sa tejto témy. Počul do čoho ho namočil Fico, ale aj pre neho to bola ťažko splniteľná úloha. Na objasnenie, na MDŽ do arény v Brezne autobusy pozvážali ženy snáď z celého okresu a prišlo aj niekoľko mužov. Kaliňák sa po 6 rokoch manželstva už cíti ako staroženáč, nie ako v začiatkoch keď chodievali na mítingy. Vyriešil to tak, že z publika si vybral jednu dámu, ktorá mu pripomínala jeho babičku a tú symbolicky pobozkal za všetky ženy.

Priznal, že tieto podujatia neorganizujú ani tak pre ženy, ako pre seba, lebo môžu z nich načerpať obrovské množstvo energie.

Priznal sa, že nepatrí medzi najšikovnejších mužov a až teraz ako otec dvojročného „zverenca" si uvedomil, čo to znamená, keď žena stíha svoju prácu, domácnosť a výchovu detí. Raz keď sa po dvoch mesiacoch objavil doma cez víkend a rozhodli sa ísť so ženou a dieťaťom spoločne von, žena ho požiadala aby prebalil malého. On rozložil polku obývačky a po polhodine na neho žena pozerá: „Vieš čo, vykašli sa na to, kým to ty spravíš, budem to mať 10x hotové, urob mu radšej piť." A to dopadlo úplne rovnako. Žena ho poslala od toho preč: „Tak sa choď aspoň obliecť, lebo neviem, či aj to zvládneš."
Kaliňák povedal: „To je presne o tom, čo žena všetko stihne za tú krátku chvíľu urobiť a keby sme vás nemali, pravdepodobne by sme chodili polooblečení, poloumytí a polooholení."

A ja sa pýtam o čom to presne je, keď za ministra vnútra máme osobu, ktorá je stratená aj vo vlastnej domácnosti a ani netuší, čo má kde hľadať. Ako môže mať prehľad o vnútorných záležitostiach štátu? Prečo sa do najvyšších funkcií v štáte vždy pchajú osoby, ktoré bez pomoci nie sú schopné žiť bežný život, nakúpiť, navariť, upratať, oprať, postarať sa o inú osobu. Domnievam sa, že tak ako tápu vo vlastnej domácnosti, tak tápu aj v celom systéme nášho štátu. Čo tam teda robia? Ako sa tam dostali? Aj na to som počas tohto mítingu k MDŽ dostala odpoveď.

MDZ_Fico_Paska.jpg

Po obligatórnych rečiach o MDŽ začal s vtipmi Róbert Fico.

Prišla blondína do banky v Brezne a hovorí bankovému úradníkovi:

-         Dobrý deň, odchádzam na dva týždne na dovolenku a chcem si požičať tisíc korún.

-         Dobre, dáme vám pôžičku tisíc korún, úrok 4% a čím to zabezpečíte?

-          No vonku mám veľké auto, zoberte si ho na dva týždne.

Vonku stál nádherný mercedes, všetko sedelo - kľúče, doklady. Tak zobrali to auto, zavreli do veľkej vyhrievanej garáže a tešili sa, že blondína sa určite nevráti a auto im zostane.
Po dvoch týždňoch sa blondína vrátila krásne opálená, vrátila 1000 korún a plus vrátila úrok 4% - 40 korún. Keď vyťahovali to auto z garáže, pozerala sa na toho úradníka a povedala:

-         Ja viem, že si myslíte, že som obyčajná hlupaňa, ale povedzte mi, kde by mi za 40 korún dva týždne strážili auto vo vyhrievanej garáži?

Poučenie? Ženy sú vždy niekoľko krokov pred mužmi.

MDZ_01.jpg

Pavol Paška, predseda NR pridal ďalšiu múdru poznámku: „Lepšie ako tráviť čas v knižnici, je spávať so sčítanou ženou." Ďalej pokračoval vtipom:

„Pred nebeskou bránou na jednom vchode bolo napísané: To je vchod pre mužov, ktorí boli celý život pod papučou a na druhom vchode bolo napísané: Toto je vchod pre mužov, ktorý celý život neboli pod papučou.
Pri prvom vchode stál nekonečný zástup chlapov a pri tom druhom prešľapoval taký osamelý chlapík a tak sv. Petrovi nedalo, prišiel za ním a spýtal sa ho: -Počúvaj, fakt si ty celý život nebol pod papučou?-

Chlapík pokrčil plecami:  -Čo ja viem, mňa sem postavila žena.

Nikodým na to nadviazal: „Tak rozmýšľam, v ktorom rade by stál minister vnútra."

Kaliňák sa dlaňami chytil za kolená a s úsmevom odpovedal: „Tak hádam v tom, do ktorého ma postaví žena!" Nikodým poznamenal: „Správna odpoveď."

A to môže byť odpoveď aj na to, ako sa v bežnom živote neschopní muži dostávajú k vysokým funkciám. Niekto ich tam postavil, z čoho sa dá vyvodiť, že niekto za nimi stojí a pravdepodobne to nie sú len ich manželky.Tak mi napadá, koľkí kandidáti na post prezidenta SR s nálepkou nezávislí neboli tlačení do tejto funkcie v záujme niekoho iného.

Kaliňák pokračoval: „Slovenské hnutie podpapučiarov je mimoriadne silné a ja sa cítim byť jeho členom, pretože je to mimoriadne pohodlné riadiť sa rozhodnutiami ženy, lebo má človek istotu, že sa nemôže pomýliť a keď to náhodou nevyjde, nikto ma za to nepokarhá."

No a to že je žena pre muža všetko a že si zaslúži úctu podčiarkol ďalšími prípadmi. Muži neskladajú básne, keď chcú aby vyhralo ich obľúbené futbalové družstvo, ale len vtedy keď sú nešťastne zamilovaní. Ani breznianski hasiči nevolajú svoje autá mužskými menami Jano a pod. ale ženskými ako Anička,...

Páči sa mu príbeh o Agáte Christie, ktorá sa vydala druhý krát za podstatne mladšieho muža. Keď sa ju pýtali, ako je šťastná v tomto vzťahu, ona odpovedala: Je to fantastické, pretože môj manžel je archeológ a čím som staršia, tým som pre neho vzácnejšia.

Týmto vyslal Kaliňák k ostatným mužom posolstvo: „Každý z nás by mal byť tak trochu archeológ amatér, pretože ako tak zrejú aj naše manželky, mali by sme si ich viacej vážiť."

Potom porozprával ďalšiu podarenú historku zo svojho života muža i politika. Keď zobral svoju rodinu na výlet do Londýna, ako to už „pochopiteľne" býva, zabudol si pas a tak použil diplomatický pas. Policajtka na letisku si ho obzrela a odviedla do miestnosti, kde už boli všetci Afganistánci, Pakistánci a nelegálni migranti. Podľa svojho vzhľadu medzi nich celkom dobre zapadol. O chvíľu mu zavolal riaditeľ cudzineckej polície:

-  Kde ste?

-  No v Londýne.

-  Tak to je super, lebo práve mi volali z londýnskeho interpolu, že zadržali nejakého mladíka, ktorý sa vydáva za slovenského diplomata.

MDZ_Sefcovic.jpg

Maroš Šefčovič - podpredseda Európskej komisie pre tdd, máva na letisku tiež podobné problémy. Má multikultúrnu rodinu a každé jeho dieťa sa narodilo na inom mieste. Jedna dcéra v Nitre, ďalšia v Zimbabwe a syn v Izraeli. „Takže si viete predstaviť, keď vyberieme tie pasy, každé dieťa narodené na inom kontinente, tak si myslia, že tie pasy sú falošné a veľmi dlho trvá, kým im vysvetlíme, ...nie, my sme len toľko cestovali a tam pracovali a tie deti sú naše a sme skutočne jedna rodina."

Na oslave MDŽ boli ocenené dve ženy. Angela Černáková, ktorá vedie detský FS Šťastné detstvo a Eva Brucháčková, učiteľka hudby na viacerých umeleckých školách.

MDZ_prehliadka2.jpg

V druhej polovici programu zaspieval mix šlágrov z Repete Robo Kazík a manekýnky predviedli druhú časť kolekcie Fera Mikloška.

MDZ_zlate_husle.jpg

Keď primáš Zlatých huslí ohlásil, že je čas na metal, brali sme to za vtip. Ale tá sláčiková vypaľovačka, ktorá v ich podaní nasledovala, si nevyslúžila pomenovanie slovenský metal od samotného Joža Ráža len tak pre nič za nič.

MDZ_Berco_Balog.jpg

Akciu zakončil Berco Balogh s piesňou Najkrajší kút v šírom svete.

Po tejto kytici hudby sme už viac ani nečakali, ale predsa, pri odchode nás muži vo vestibule obdarovávali nádhernými ružami. Vďaka za ne.

Čo myslíte, kto sa z týchto mužov najdlhšie udrží v politike? Ja si myslím, že ten najnepraktickejší, ktorý vie ale dobre „mlátiť hubou". Lebo praktický človek sa po čase na ten chaos v politike nemôže pozerať a začne niečo robiť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?